Aventics Manifold block, Series DO30 1825503240 5EV.....
€54.52
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503240
Manufacturer Nr.
1825503240
5EV.....
Frequently Bought Together
-
This Item:
€54.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480721774 CL03-2-11
€1,176.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5213360002 521-050
€178.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Direction of pneumatic port (1) | On the side |
| Compressed air connection 1 | G 1/8 |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 5 |
| Weight | 0.225 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1825503240 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.225000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



