Aventics Blanking screw, gasket 1823462029 FPT-S-RBI-G014
€1.16
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823462029
Manufacturer Nr.
1823462029
FPT-S-RBI-G014
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480751986 HF03-LG-8-69
€3,399.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412013875 PRA-DA-100-0250-0322131100000000000011-B
€413.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Port G | G 1/4 |
| Type | FPT-S-RBI |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 25 piece |
| Material | Steel |
| Seal material | Polyvinyl chloride |
| Manufacturer Nr. | 1823462029 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.015000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



