Aventics Elbow fitting 1823391753 FPT-S-RLT-R038-G038
€7.00
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391753
Manufacturer Nr.
1823391753
FPT-S-RLT-R038-G038
Frequently Bought Together
-
This Item:
€7.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480753533 AV-AV03X4-DSUB25
€681.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480720411 HF03-LG-12-40
€3,190.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Port G | G 3/8 |
| Compressed air connection type 2 | External thread |
| Port D | R 3/8 |
| Type | FPT-S-RLT |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 5 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823391753 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.075000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




