Aventics T-union 1823391745 FPT-S-RTT-R018-G018
€2.96
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391745
Manufacturer Nr.
1823391745
FPT-S-RTT-R018-G018
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480682474 ITS-DA-200-1350-2-2-1-3-9-000-00-000-ACC
€2,821.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480633269 ITS-DA-250-0700-1-2-1-3-9-000-00-000-BAS
€3,120.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Port G | G 1/8 |
| Compressed air connection type 2 | External thread |
| Port D | R 1/8 |
| Type | FPT-S-RTT |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 10 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823391745 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.025000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




