Aventics T-union 1823391740 FPT-S-RTK-G014
€4.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391740
Manufacturer Nr.
1823391740
FPT-S-RTK-G014
Aventics T-union 1823391740 FPT-S-RTK-G014 is available to buy in increments of 10
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480661299 CVI-TRB-DA-080-0300-22-7-2-1-0-000-4-0
€725.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 8938009480 G1/2/8X1
€7.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Port G | G 1/4 |
| Type | FPT-S-RTK |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 10 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823391740 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.060000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





