Aventics Elbow fitting, tapered 1823391733 FPT-S-RVK-R018
€2.21
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391733
Manufacturer Nr.
1823391733
FPT-S-RVK-R018
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422715339 C12P-125-400-21101MS1108G000MM0MM0MM0MM
€1,826.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822234132 MNI-DA-25-0006-D-01-01-1-00-000-00
€78.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | External thread |
| Port G | R 1/8 |
| Type | FPT-S-RVK |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 10 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823391733 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.013000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



