Aventics Elbow fitting 1823391722 FPT-S-RVK-G014
€4.24
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391722
Manufacturer Nr.
1823391722
FPT-S-RVK-G014
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480761921 AV-AV05X8-ETHERCAT
€2,675.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480655919 TRB-DA-032-0040-0-2-2-1-3-6-BAS
€243.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Port G | G 1/4 |
| Type | FPT-S-RVK |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 10 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823391722 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.043000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




