Aventics Bulkhead connector, through internal thread 1823391262 FPT-S-RSG-G012-G012
€10.04
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391262
Manufacturer Nr.
1823391262
FPT-S-RSG-G012-G012
Frequently Bought Together
-
This Item:
€10.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480753989 AV-AV05X14-PROFIBUSDP
€3,617.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480753467 HF04-12-46
€3,593.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Port G | G 1/2 |
| Type | FPT-S-RSG |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 2 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823391262 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.115000 |
| HS-Code | 39174000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




