Aventics Manifold strip 1823390022 MANIFOLD STRIP X8
€64.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823390022
Manufacturer Nr.
1823390022
MANIFOLD STRIP X8
Frequently Bought Together
-
This Item:
€64.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480750136 HF03-LG-6-11
€1,055.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R413000671 KHZ-DA-063 OLD
€110.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Direction of pneumatic port (1) | On the side |
| Compressed air connection 1 | G 1/4 |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. particle size | 5 µm |
| Oil content of compressed air min. | 0 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 5 mg/m³ |
| Max. number of valve positions | 8 |
| Grid dimension | 18 mm |
| Weight | 0.07 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 1823390022 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.070000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



