Aventics Manifold strip 1823390018 MANIFOLD STRIP X4
€40.21
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823390018
Manufacturer Nr.
1823390018
MANIFOLD STRIP X4
Frequently Bought Together
-
This Item:
€40.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480726839 HF03-LG-2-69
€2,029.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480748501 AV-AV03X15-DSUB25
€1,744.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Direction of pneumatic port (1) | On the side |
| Compressed air connection 1 | G 1/4 |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. particle size | 5 µm |
| Oil content of compressed air min. | 0 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 5 mg/m³ |
| Max. number of valve positions | 4 |
| Grid dimension | 18 mm |
| Weight | 0.03 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 1823390018 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.030000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






