Aventics Sleeve 1823300008 FPT-S-RSK-G012-G012
€3.91
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823300008
Manufacturer Nr.
1823300008
FPT-S-RSK-G012-G012
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Reducing nipple 1823391012 FPT-S-RDZ-G014-G018
€2.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480745126 AV-AESX6-AV03X16-PROFIBUSDP
€4,054.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Port G | G 1/2 |
| Compressed air connection type 2 | Internal thread |
| Port D | G 1/2 |
| Type | FPT-S-RSK |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 5 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823300008 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.070000 |
| HS-Code | 76169990 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





