Norgren Y68A-BGN-N2N. Yoke assemblies
€164.26
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-Y68A-BGN-N2N
Manufacturer Nr.
Y68A-BGN-N2N
Yoke assemblies
Frequently Bought Together
-
This Item:
€164.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren R24-601-RNXG. R24 Series high flow pilot regulator, G3/4, 0.3-17 bar, without gauge
€735.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 11-842-002 Druckregler
€1,143.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Port Size | G1-1/2 |
| Certification - REACH | Unavailable |
| Certification - RoHS Compliant | Unavailable |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51030791 |
| Classification - HS Code | 84811005 |
| Classification - HTS Code | 8481100040 |
| Classification - MIL Spec | Unavailable |
| Classification - UNSPCS Code | 31162300 |
| Classification - US ECCN | EAR99 |
| Dimensions - Height | 68 mm |
| Dimensions - Length | 316 mm |
| Dimensions - Width | 110 mm |
| Weight | 1.625 kg |
| Range | Y68A |
| Series | Olympian Plus |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | Y68A-BGN-N2N |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84811005 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought







