Norgren 74785-98. Olympian Yoke Connector Kit
€71.01
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-74785-98
Manufacturer Nr.
74785-98
Olympian Yoke Connector Kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€71.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren R18-C00-RNXG. R18 Series pilot pressure regulator, G2, without gauge
€1,572.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren L68M-8GP-MVN. Olympian Plus micro fog lubricator, G1, manual drain
€1,223.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Materials - Body | Aluminium |
|---|---|
| Certification - REACH | Available |
| Certification - RoHS Compliant | Available |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51030791 |
| Classification - HS Code | 84811005 |
| Classification - HTS Code | 8481100040 |
| Classification - MIL Spec | Unavailable |
| Classification - UNSPCS Code | 31162300 |
| Classification - US ECCN | EAR99 |
| Dimensions - Height | 89 mm |
| Dimensions - Length | 125 mm |
| Dimensions - Width | 108 mm |
| Weight | 0.556 kg |
| Series | Olympian Plus |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | 74785-98 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84811005 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





