Norgren 5524-52. End Connector Kit - Olympian 68 Series, Connection G1"
€34.38
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-5524-52
Manufacturer Nr.
5524-52
End Connector Kit - Olympian 68 Series, Connection G1"
Frequently Bought Together
-
This Item:
€34.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren F68G-BGN-AR3. Olympian Plus general purpose filter, G1-1/2, automatic drain, 40µm filter element
€446.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren B68G-NNK-MR3-RFN F-Regler 40My 0,4-4 Modul
€373.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Certification - REACH | Available on request |
|---|---|
| Certification - RoHS Compliant | Available |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51030791 |
| Classification - HS Code | 84129080 |
| Classification - HTS Code | 8412900011 |
| Classification - MIL Spec | Unavailable |
| Classification - UNSPCS Code | 31162300 |
| Classification - US ECCN | EAR99 |
| Dimensions - Height | 38 mm |
| Dimensions - Length | 100 mm |
| Dimensions - Width | 55 mm |
| Weight | 0.206 kg |
| Series | Olympian Plus |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | 5524-52 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84129080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





