Norgren PU2-0512100. Polyurethane tubing
€457.94
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-PU2-0512100
Manufacturer Nr.
PU2-0512100
Polyurethane offers excellent mechanical properties and industry leading flexibility
Frequently Bought Together
-
This Item:
€457.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 10A510618C Ws-Vb 6-G1/8 Pneufit
€16.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 431251448. Compression Fittings, External Nut
€9.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Pressure | -40 ... 80 bar |
| Colour | Blue |
| Length | 100 m |
| O/D Tube | 12 mm |
| I/D Tube | 8 mm |
| Range | PU2 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | PU2-0512100 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 39173200 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought







