Norgren PU2-0516025C. Polyurethane tubing
€258.41
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-PU2-0516025C
Manufacturer Nr.
PU2-0516025C
Polyurethane offers excellent mechanical properties and industry leading flexibility
Frequently Bought Together
-
This Item:
€258.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren SP/M098/0028 T-Verteilerstück G1/4A
€11.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren PA330800328 Pa Ifr 3M-R1/4-8mm
€27.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Pressure | -40 ... 80 bar |
| Colour | Blue |
| Length | 25 m |
| O/D Tube | 16 mm |
| I/D Tube | 11 mm |
| Range | PU2 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | PU2-0516025C |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 39173200 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought







