Norgren 102GB3838. Pressure reduction valve, BSP parallel
€136.40
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-102GB3838
Manufacturer Nr.
102GB3838
Very compact units
Easy tube insertion for rapid assembly of pneumatic circuits
Positive tube anchorage
Simpler pneumatic systems
Frequently Bought Together
-
This Item:
€136.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 601812168. Ball Valves
€40.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 182280828 GEW-EINSATZ 8-G1/4
€21.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 80 °C |
| Operating Pressure | -0.9 ... 18 bar |
| Materials - Body | Nickel plated brass |
| Range | 102GB |
| Series | Pneufit |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | 102GB3838 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought








