Norgren M/6010/15. Roundline double acting cylinder, 10mm diameter, 15mm stroke
€203.74
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-M/6010/15
Manufacturer Nr.
M/6010/15
Rugged, compact units
Integral rear eye mounting
Corrosion resistant construction
Synthetic rubber buffers at end of stroke
Frequently Bought Together
-
This Item:
€203.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren TM/837 Dr-Rückschlagventil G1/4 Viton
€97.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren QM/13040/25 Bef. F
€299.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 60 °C |
| Operating Pressure | 2 ... 10 bar |
| Port Size | M5 |
| Cylinder diameter | 10 mm |
| Stroke Length | 15 mm |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51010102 |
| Range | M/6000 |
| Series | Martonair |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | M/6010/15 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




