Norgren 492100R. Proportional pressure control valve
€917.18
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-492100R
Manufacturer Nr.
492100R
Reliable, rugged, open loop control
IP65 environment protection
ATEX intrinsically safe
Frequently Bought Together
-
This Item:
€917.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren VP2316BD461MB200. Proportional pressure control valve
€1,372.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren VP2302BE761MB200. Proportional pressure control valve
€1,470.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Operating Temperature | -40 ... 85 °C |
|---|---|
| Operating Pressure | 3 ... 15 psi |
| Port Size | G1/4 |
| Control Signal | 4-20 mA |
| Materials - Body | Zinc |
| Range | 100X |
| Series | Watson Smith |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | 492100R |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 39269097 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought








