Norgren V70510-BA0. Fixed length sub-base
€299.42
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-V70510-BA0
Manufacturer Nr.
V70510-BA0
Flexible sub-base system
Frequently Bought Together
-
This Item:
€299.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren UM/22456/6123/60/23N 5/3-WV-APB Iso4 24Vdc 1.5W
€1,123.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren V61BA11A-A2000. Inline Valves - Solenoid
€157.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -15 ... 50 °C |
| Standard | VDMA 24 563 |
| Port Size | G1/4 |
| Materials - Nuts/Screws | Zinc plated steel |
| Certification - REACH | Available on request |
| Certification - RoHS Compliant | Available on request |
| Certification - WEEE | WEEE |
| Classification - eClass 11 | 51030701 |
| Classification - HS Code | 84819000 |
| Classification - HTS Code | 8481900020 |
| Classification - MIL Spec | Unavailable |
| Classification - UNSPCS Code | 27131600 |
| Classification - US ECCN | EAR99 |
| Dimensions - Height | 299 mm |
| Dimensions - Length | 65 mm |
| Dimensions - Width | 32 mm |
| Weight | 1.58 kg |
| Range | V44/V45 |
| Series | Mini ISO Valves |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | V70510-BA0 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought







