Norgren V05X286M-B633A. Solenoid actuated 32mm poppet valves
€128.74
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-V05X286M-B633A
Manufacturer Nr.
V05X286M-B633A
Extensive range of power and orifice size options
Compact installation
Removeable coil
Standard exhaust diffuser
Frequently Bought Together
-
This Item:
€128.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren V095516A-Q1900 N40 Trennsatz 2-Druck V09
€43.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren SXE9575-170-00K 5/2-WV-Mono Iso3 Ohne Magnet
€325.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 50 °C |
| Operating Pressure | 0 ... 16 bar |
| Actuation | Sol/Spring |
| Function | NC |
| Operation | 2/2 |
| Materials - Seals | Nitrile rubber |
| Range | V05 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | V05X286M-B633A |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




