Norgren V05A486M-B638A. Solenoid actuated 32mm poppet valves
€128.74
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-V05A486M-B638A
Manufacturer Nr.
V05A486M-B638A
Extensive range of power and orifice size options
Compact installation
Removeable coil
Standard exhaust diffuser
Frequently Bought Together
-
This Item:
€128.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren V60A313A-A2000 3/2-WV-No G1/8 Ohne Magnet
€79.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren V62C7DDA-X5020 5/3-WV-Coe G3/8 Druck
€200.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 50 °C |
| Operating Pressure | 0 ... 10 bar |
| Port Size | G1/8 |
| Actuation | Sol/Spring |
| Function | NC |
| Operation | 3/2 |
| Materials - Seals | Nitrile rubber |
| Range | V05 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | V05A486M-B638A |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





