Norgren V70404-A50. Modular sub-bases and end plates for V44/V45 Mini ISO valves
€148.71
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-V70404-A50
Manufacturer Nr.
V70404-A50
Flexible sub-base system
Frequently Bought Together
-
This Item:
€148.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren T1100C2800. Block form flow control valve
€38.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren M/49/MAZ19J. Solenoid actuated 22mm poppet valves
€123.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -15 ... 50 °C |
| Standard | VDMA 24 563 |
| Port Size | G1/8 |
| Materials - Nuts/Screws | Zinc plated steel |
| Certification - REACH | Available on request |
| Certification - RoHS Compliant | Available on request |
| Certification - WEEE | WEEE |
| Classification - eClass 11 | 51030701 |
| Classification - HS Code | 84819000 |
| Classification - HTS Code | 8481900020 |
| Classification - MIL Spec | Unavailable |
| Classification - UNSPCS Code | 27131600 |
| Classification - US ECCN | EAR99 |
| Dimensions - Height | 25 mm |
| Dimensions - Length | 90 mm |
| Dimensions - Width | 60 mm |
| Weight | 0.3 kg |
| Range | V44/V45 |
| Series | Mini ISO Valves |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | V70404-A50 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





