Norgren M/6025/100. Roundline double acting cylinder, 25mm diameter, 100mm stroke
€465.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-M/6025/100
Manufacturer Nr.
M/6025/100
Rugged, compact units
Integral rear eye mounting
Corrosion resistant construction
Synthetic rubber buffers at end of stroke
Frequently Bought Together
-
This Item:
€465.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren M/50120/10. Clamping single acting cylinder, 20mm diameter, 10mm stroke
€291.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren DM/49/MDZ83J/T3. Solenoid actuated 22mm poppet valves
€441.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 80 °C |
| Operating Pressure | 2 ... 10 bar |
| Port Size | G1/8 |
| Cylinder diameter | 25 mm |
| Stroke Length | 100 mm |
| Range | M/6000 |
| Series | Martonair |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | M/6025/100 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





