Norgren M/6020/75. Roundline double acting cylinder, 20mm diameter, 75mm stroke
€375.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-M/6020/75
Manufacturer Nr.
M/6020/75
Rugged, compact units
Integral rear eye mounting
Corrosion resistant construction
Synthetic rubber buffers at end of stroke
Frequently Bought Together
-
This Item:
€375.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 2534642303002400 HERION VENTIL
€2,250.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren KQM/55100/24 Bef. L
€345.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 80 °C |
| Operating Pressure | 2 ... 10 bar |
| Port Size | G1/8 |
| Cylinder diameter | 20 mm |
| Stroke Length | 75 mm |
| Range | M/6000 |
| Series | Martonair |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | M/6020/75 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



