Norgren M/50132/25. Clamping single acting cylinder, 32mm diameter, 25mm stroke
€180.23
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-M/50132/25
Manufacturer Nr.
M/50132/25
Enable high thrusts to be achieved in restricted space
Neat, clean appearance
One-piece body construction
Frequently Bought Together
-
This Item:
€180.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren M/61032/M/25. Guiding and stopping double acting cylinder, 32mm diameter, 25mm stroke
€512.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren AA014C-00-CE83J 2/2-WV-NC G1/2 24VDC 6W
€751.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -10 ... 70 °C |
| Operating Pressure | 2 ... 10 bar |
| Port Size | G1/8 |
| Cylinder diameter | 32 mm |
| Stroke Length | 25 mm |
| Cushioning | No cushioning |
| Theoretical Force | 445 N |
| Materials - Body | Anodised aluminium |
| Materials - Piston Rod | Stainless steel (Austenitic) |
| Materials - Seals | Nitrile rubber |
| Range | M/50100 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | M/50132/25 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






