Norgren M/162125/MI/90. Rack and pinion, double acting rotary actuator, 306 Nm torque, 90° rotation
€3,155.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-M/162125/MI/90
Manufacturer Nr.
M/162125/MI/90
Switches can be mounted flush with the profile
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3,155.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren RT/57216/M/295. Roundline double acting cylinder, 16mm diameter, 295mm stroke
€99.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren M/1060/300
€7,006.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -5 ... 80 °C |
| Operating Pressure | 1.5 ... 10 bar |
| Port Size | G1/2 |
| Cylinder diameter | 125 mm |
| Cushioning | Adjustable cushioning |
| Materials - Barrel | Anodised aluminium |
| Materials - Body | Anodised aluminium |
| Materials - Piston Head Seals | Polyurethane |
| Range | M/162000/MI |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | M/162125/MI/90 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



