Norgren M/162032/MI/180. Rack and pinion, double acting rotary actuator, 7.2 Nm torque, 180° rotation
€804.85
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-M/162032/MI/180
Manufacturer Nr.
M/162032/MI/180
Switches can be mounted flush with the profile
Frequently Bought Together
-
This Item:
€804.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren S/666/14 3/2-WV-NC G1/8 STÖSSEL
€355.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren M/6025/J/25 Dw Rund-Zyl
€435.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -5 ... 80 °C |
| Operating Pressure | 1.5 ... 10 bar |
| Port Size | G1/8 |
| Cylinder diameter | 32 mm |
| Cushioning | Adjustable cushioning |
| Materials - Barrel | Anodised aluminium |
| Materials - Body | Anodised aluminium |
| Materials - Piston Head Seals | Polyurethane |
| Range | M/162000/MI |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | M/162032/MI/180 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




