Norgren M/162032/MI/90. Rack and pinion, double acting rotary actuator, 7.2 Nm torque, 90° rotation
€788.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-M/162032/MI/90
Manufacturer Nr.
M/162032/MI/90
Switches can be mounted flush with the profile
Frequently Bought Together
-
This Item:
€788.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren RT/57216/M/295. Roundline double acting cylinder, 16mm diameter, 295mm stroke
€99.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren M/3030M. Impact double acting cylinder, 3'' diameter
€5,495.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -5 ... 80 °C |
| Operating Pressure | 1.5 ... 10 bar |
| Port Size | G1/8 |
| Cylinder diameter | 32 mm |
| Cushioning | Adjustable cushioning |
| Materials - Barrel | Anodised aluminium |
| Materials - Body | Anodised aluminium |
| Materials - Piston Head Seals | Polyurethane |
| Range | M/162000/MI |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | M/162032/MI/90 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





