Norgren M/1540/200. Fixed range positioner, double acting cylinder, 4'' diameter, 200mm stroke
€10,046.75
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-M/1540/200
Manufacturer Nr.
M/1540/200
Robust and reliable for long, maintenance free life
High positioning speeds
Vibration resistant
Square, clean line design makes them suitable for hygiene controlled environments
Frequently Bought Together
-
This Item:
€10,046.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren VS2672906-KG00 Handhilfsbetätigung
€9.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 0352650000000000 Ersatzteilsortiment
€2,210.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 80 °C |
| Operating Pressure | 2 ... 10 bar |
| Port Size | G1/4 |
| Cylinder diameter | 4" |
| Stroke Length | 200 mm |
| Range | M/1540 |
| Series | Martonair |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | M/1540/200 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought


