€122.07
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-5030024
Manufacturer Nr.
EAMD-33-22-19-10X12
Coupling
Frequently Bought Together
-
This Item:
€122.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1219379. Parallel kit EAMM-U-60-S48-57A-91
€463.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1570950. Parallel kit EAMM-U-60-D40-42B/C-91
€467.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting diameter 1 | 19 mm |
| Mounting diameter 2 | 10 mm |
| Size | 33 |
| Nominal length | 22 mm |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 8000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 4.6 kgmm² |
| Transmittable torque | 9 Nm |
| Product weight | 46.1 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMD-33-22-19-10X12 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568419127 |
| Weight | 0.045000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











