Festo 4895986. Hand lever VAOH-F9-22-H9-A
€68.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-4895986
Manufacturer Nr.
VAOH-F9-22-H9-A
Hand lever
Frequently Bought Together
-
This Item:
€68.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 563402. Manual override VAOH-S8
€142.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3717. Amplifier actuator VE-5
€518.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Length | 325 mm |
| Type of actuation | Manual |
| Mounting position | optional |
| Width across flats | 22 mm |
| Corrosion resistance class CRC | 3 - high corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364 zone III |
| Product weight | 900 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material hand lever | High-alloy stainless steel |
| Material number hand lever | 1.4301 |
| Manufacturer Nr. | VAOH-F9-22-H9-A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568276126 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











