€64.43
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-4965022
Manufacturer Nr.
DAMF-Q12-40
Flange mounting
Frequently Bought Together
-
This Item:
€64.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 161843. clevis foot CRLNG-63
€73.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo ZBH-12 (189653) Centring Sleeve
€2.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 40 |
| Mounting position | optional |
| Corrosion resistance class CRC | 1 - Low corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Ambient temperature | 0 °C ... 60 °C |
| Max. tightening torque | 12 Nm |
| Product weight | 472 g |
| Type of mounting | With through-hole |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material mounting | Galvanised steel |
| Material screws | Galvanised steel |
| Manufacturer Nr. | DAMF-Q12-40 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568276232 |
| Weight | 0.470000 |
| HS-Code | 73269098 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











