Festo 4965019. Flange mounting DAMF-Q12-16
€38.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-4965019
Manufacturer Nr.
DAMF-Q12-16
Flange mounting
Frequently Bought Together
-
This Item:
€38.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo DARQ-C-S11 (568675) Coupling
€4.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 14888. Flange mounting FZS-40
€35.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 16 |
| Mounting position | optional |
| Corrosion resistance class CRC | 1 - Low corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Ambient temperature | 0 °C ... 60 °C |
| Max. tightening torque | 4 Nm |
| Product weight | 80 g |
| Type of mounting | With through-hole |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material mounting | Galvanised steel |
| Material screws | Galvanised steel |
| Manufacturer Nr. | DAMF-Q12-16 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568276201 |
| Weight | 0.080000 |
| HS-Code | 73269098 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











