Festo 4886221. Push-on flange DARF-Q12-12
€25.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-4886221
Manufacturer Nr.
DARF-Q12-12
Push-on flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€25.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo DARD-L8-25-S (4134871) Moment Compensator
€70.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 36124. Coupling piece KSZ-M8
€27.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 12 |
| Mounting position | optional |
| Corrosion resistance class CRC | 1 - Low corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Ambient temperature | 0 °C ... 60 °C |
| Max. tightening torque | 1.4 Nm |
| Product weight | 15 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material flange | Anodised wrought aluminium alloy |
| Material screws | Galvanised steel |
| Manufacturer Nr. | DARF-Q12-12 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568275938 |
| Weight | 0.022000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









