Festo 3780304. Coupling housing EAMK-A-E17-30
€358.50
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-3780304
Manufacturer Nr.
EAMK-A-E17-30
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€358.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1209006. Centring ring EAML-80-6-80
€51.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo Eamm-U-50-D32-40A-78 (1201591) Parallel Kit
€395.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting diameter 1 | 62 mm |
| Mounting diameter 2 | 62 mm |
| Nominal length | 49.5 mm |
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 90% |
| Ambient temperature | 10 °C ... 40 °C |
| Product weight | 1010 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-E17-30 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568273583 |
| Weight | 2.100000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









