Festo 2449380. Motor flange EAMF-A-77B-120G-S1
€285.95
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2449380
Manufacturer Nr.
EAMF-A-77B-120G-S1
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€285.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8059028. Parallel kit EAMM-U-86-S62-70AA-102
€663.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8022150. Seal-SET EADS-F-D32-60G/H
€72.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 1290 g |
| Interface code, motor in | 120G |
| Interface code, clutch housing | 77B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-77B-120G-S1 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568265052 |
| Weight | 1.200000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











