Festo 3637942. Coupling housing EAMK-A-S38-38A/B-G2
€55.80
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-3637942
Manufacturer Nr.
EAMK-A-S38-38A/B-G2
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€55.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 550980. Axial kit EAMM-A-D32-57A
€253.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562653. Axial kit EAMM-A-P8-38A-55A
€116.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 172 g |
| Interface code, actuator | S38 |
| Interface code, clutch housing | 38A 38B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-S38-38A/B-G2 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568271626 |
| Weight | 0.170000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










