Festo 3371846. Foot mounting DAMH-Q12-40
€51.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-3371846
Manufacturer Nr.
DAMH-Q12-40
Foot mounting
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 537246. Flange mounting FNC-16
€14.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 31764. clevis foot LBG-63
€78.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 40 |
| Mounting position | optional |
| Corrosion resistance class CRC | 1 - Low corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Ambient temperature | 0 °C ... 60 °C |
| Max. tightening torque | 18 Nm |
| Product weight | 529 g |
| Type of mounting | With through-hole |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material bracket | Galvanised steel |
| Manufacturer Nr. | DAMH-Q12-40 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568269388 |
| Weight | 0.550000 |
| HS-Code | 73269098 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











