Festo 3371843. Foot mounting DAMH-Q12-16
€29.55
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-3371843
Manufacturer Nr.
DAMH-Q12-16
Foot mounting
Frequently Bought Together
-
This Item:
€29.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 150735. Foot mounting HP-63
€25.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 174409. Swivel flange SNCL-100
€49.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 16 |
| Mounting position | optional |
| Corrosion resistance class CRC | 1 - Low corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Ambient temperature | 0 °C ... 60 °C |
| Max. tightening torque | 4.9 Nm |
| Product weight | 111 g |
| Type of mounting | With through-hole |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material bracket | Galvanised steel |
| Manufacturer Nr. | DAMH-Q12-16 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568269357 |
| Weight | 0.110000 |
| HS-Code | 73269098 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










