Festo 2428478. Clamping sleeve EAMH-50-5-C13.6
€54.95
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2428478
Manufacturer Nr.
EAMH-50-5-C13.6
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€54.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8058951. Parallel kit EAMM-U-70-D32-68GA-96
€904.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1456611. Axial kit EAMM-A-L48-60H
€188.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 50 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 6000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 0.44 kgmm² |
| Product weight | 19 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-50-5-C13.6 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568109226 |
| Weight | 0.019000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











