Festo 2429561. Clamping sleeve EAMH-110-25-C34
€87.35
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2429561
Manufacturer Nr.
EAMH-110-25-C34
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€87.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 567497. Screw kit EAHM-L2-M8-80
€10.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8062822. Guide axis ELFC-KF-60-1800
€563.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 110 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 23.4 kgmm² |
| Product weight | 133 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-110-25-C34 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568254179 |
| Weight | 0.120000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











