Festo 575301. bus interface CDPX-F-CO
€291.48
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-575301
Manufacturer Nr.
CDPX-F-CO
bus interface
Frequently Bought Together
-
This Item:
€291.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 565708. Insulating plate CPX-P-AB-IP
€19.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 565706. Manifold block CPX-P-AB-4XM12-4POL
€90.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting depth | 24 mm |
| Height | 91 mm |
| Length | 41 mm |
| Approval | C-Tick c UL us listed (OL) |
| CE mark (see declaration of conformity) | To EU EMC Directive In accordance with EU RoHS Directive |
| CE marking (see declaration of conformity) | To UK instructions for EMC To UK RoHS instructions |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364 zone III |
| Storage temperature | -20 °C ... 70 °C |
| Relative air humidity | 5 - 85 % Non-condensing |
| Degree of protection | IP20 |
| Ambient temperature | 0 °C ... 50 °C |
| Product weight | 150 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Fieldbus interface | CANopen |
| Field bus interface, connection system | Plugs Sub-D 9-pin |
| Field bus interface, transmission rate | 9.6 kbit/s to 1 Mbit/s |
| Manufacturer Nr. | CDPX-F-CO |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568223977 |
| Weight | 0.185000 |
| HS-Code | 85389091 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











