Festo 562461. Cover plate VABB-C8-12-ET
€11.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-562461
Manufacturer Nr.
VABB-C8-12-ET
Cover plate
Frequently Bought Together
-
This Item:
€11.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 525226. Cover plate MHAP3-BP-3
€16.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558350. Cover plate VABB-P1
€47.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Corrosion resistance class CRC | 0 - No corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B1/B2-L |
| Media temperature | -5 °C ... 60 °C |
| Ambient temperature | -5 °C ... 60 °C |
| Product weight | 13.8 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Material housing | PA-reinforced |
| Manufacturer Nr. | VABB-C8-12-ET |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568056735 |
| Weight | 0.022000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











