Festo 560690. Motor flange EAMF-A-L27-57A
€51.13
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-560690
Manufacturer Nr.
EAMF-A-L27-57A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2283732. Parallel kit EAMM-U-60-S38-40G-91
€584.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2734290. Axial kit EAMM-A-D50-60G-S1
€332.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 173 g |
| Interface code, actuator | L27 |
| Interface code, motor in | 57A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-L27-57A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568098162 |
| Weight | 0.170000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











