Festo 1133398. Coupling housing EAMK-A-R38-38A
€55.61
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1133398
Manufacturer Nr.
EAMK-A-R38-38A
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€55.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2428516. Clamping sleeve EAMH-60-6.35-C18.1
€67.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 543147. Axial kit EAMM-A-D32-40A
€146.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 180 g |
| Interface code, actuator | R38 |
| Interface code, clutch housing | 38A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-R38-38A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568104962 |
| Weight | 0.150000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











