Festo 558015. Motor flange EAMF-A-L27-40G
€66.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-558015
Manufacturer Nr.
EAMF-A-L27-40G
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€66.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2828836. Bellows kit EADB-V2-40-S201-300
€243.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063494. Axial kit EAMM-A-L62-108AA
€914.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 165 g |
| Interface code, actuator | L27 |
| Interface code, motor in | 40G |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-L27-40G |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568096618 |
| Weight | 0.165000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











