Festo 560679. Axial kit EAMM-A-L38-57A
€149.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-560679
Manufacturer Nr.
EAMM-A-L38-57A
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€149.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2836865. Coupling housing EAMK-A-D50-64C
€152.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3637960. Axial kit EAMM-A-S62-100A-G2
€209.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 3.6 Nm |
| Product weight | 220 g |
| Interface code, actuator | L38 |
| Interface code, motor in | 57A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-L38-57A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568207403 |
| Weight | 0.280000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











