Festo 552160. Coupling housing EAMK-A-D60-64B
€184.32
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-552160
Manufacturer Nr.
EAMK-A-D60-64B
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€184.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562679. Coupling EAMC-30-32-6.35-10
€60.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8058451. Clamping element EADT-S-L5-70
€20.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 514 g |
| Interface code, actuator | D60A D60B D60C |
| Interface code, clutch housing | 64B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-D60-64B |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568193898 |
| Weight | 0.500000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











