Festo 542704. Hand lever VAOH-14-H9
€52.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-542704
Manufacturer Nr.
VAOH-14-H9
Hand lever
Frequently Bought Together
-
This Item:
€52.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 4954. Solenoid actuator MKF-022-3-...
€53.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 4895359. Hand lever VAOH-F8-11-H9-A
€14.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Length | 180 mm |
| Width across flats | 14 mm |
| Corrosion resistance class CRC | 2 - Moderate corrosion stress |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364 zone III |
| Product weight | 300 g |
| Material hand lever | High-alloy stainless steel |
| Material accesseries | High-alloy stainless steel |
| Manufacturer Nr. | VAOH-14-H9 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568091200 |
| Weight | 0.300000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










